Den (ne)bezpečné domácnosti

Minulý týden jsme v The Senses na pražském Újezdě pořádali tematický brunch, kde se přednášelo a diskutovalo o propojení chytrých IoT senzorů fungujících na síti Sigfox s pojištěním domácnosti. Na událost dorazily zástupci několika českých pojišťoven, a to jak těch největších, tak i středně velkých nebo menších začínajících.

Na události přednášeli čtyři experti. Per Kristoffersen ze Sigfox ukázal změnu v přístupu k cenotvorbě pojištění pomocí personalizovaných dat. Dále mluvil o nových možnostech péče o staré, sledování ukradených aut a zabezpečení proti lupičům. Václav Veselý mluvil o dálkovém odečtu plynu, který v Čechách poskytuje svým zákazníkům Innogy. Jedná se o novou službu, kterou si klient zaplatí zvlášť. David Týr z T-mobile, což je náš integrační partner, popisoval, jak dokáže zajistit snadné zavedení služeb do systému společnosti, a to přesně na míru podle jejích požadavků. Pavel Sodomka, zástupce hardwarového výrobce SimpleHW, seznámil hosty se záplavovým senzorem SimpleLeak, který je již připraven k nasazení.

My ze SimpleCell jsme si akci užili a vzhledem k velmi kladnému hodnocení akce účastníky bylo celé dopoledne přínosné pro obě strany.