V Praze 25.-26.září proběhlo Sigfox World IoT Expo

V Praze 25.-26.září proběhlo Sigfox World IoT Expo, největší celosvětová akce věnovaná technologii Sigfox a jejímu ekosystému.

Sigfox World IoT Expa se zúčstnilo 161 vystavovatelů, první den nás navštívilo 800 lidí, druhý den 1200 lidí, přímý přenos přednášek sledovalo 1200 lidí, vývojářských workshopů se zúčastnilo 100 vývojářů. Přijelo 40 operátorů sítě Sigfox z celého světa. Ještě jednou díky naším sponsorům Roland Berger, T-Mobile, Conrad, Avnet, ON Semiconductor, STMicroelectronics a mozaiq.

Veškeré přednášky jsou k dispozici na https://www.youtube.com/watch?v=wUpWBWwxfk4

OZNÁMENÍ

Sigfox oznámil 3 nové služby a projekt Sunrise (ze všech oznámení nejméně cool, ale nejpraktičtější s okamžitým dopadem)

Služby konektivity

Sigfox Admiral Blue – konektivita, tak jak ji znáte a prodáváme

Sigfox Admiral Ivory – konektivita, kde modem sestává jen z pár součástek a stojí 4 CZK. Na scéně předvedl zakladatel a šéf vývoje a výzkumu Sigfoxu Christophe Fourtet obálku, která pošle informaci o svém otevření.

Dostupnost řešení bude v příštím roce.

Služby kognitivní

Sigfox Monarch – možnost automaticky přepínat mezi radiovými frekvencemi např. mezi evropským 868MHz a americkým 915MHz. Toto má smysl při sledováni mezikontinentálních zásilek.

Služby lokační

Sigfox Atlas – rebranding a zpřesnění služby dříve pod jménem Spot it a Sigfox Geolocation.

 

Projekt Sunrise – rozšíření možností partners.sigfox.com (k tomu jsme přispěli i my a pokud budete mít návrhy, rádi je zakomponujeme)

 

Služba build.sigfox.com poskytující tuny informací, které dříve nebyly veřejně přístupné. Doporučuji podrobně projít. Též certifikační proces se zautomatizoval a přešel kompletně online. Dovoluje nyní použít lokální měřící laboratoře, což zlevní a urychlí certifikaci. Intenzívně děláme na jejich podepsání, pokud byste měli s nějakou dobré zkušenosti, dejte, prosím, vědět.

 

Služba buy.sigfox.com umožňující okamžité zakoupení a zprovoznění roční konektivity (v této chvíli jen v nejvyšší konfiguraci) pro 1 až 1000 zařízeni. V České republice ji chceme zprovoznit do konce měsíce.

 

Sigfox a Sigfox operátoři též oznámili desítky nových partnerství.

Mezi nejzajímavější patří LTE modem přímo obsahující Sigfox, vývoj s Bosch kitem pro Industry 4.0, produkty Alps Electrics a nový, vše obsahující modul buď v AT nebo API verzi od ON Semiconductors o velikosti 9x7x1 mm.